Dulce Maria udzieli lekcji śpiewu i interpretacji w „Va Por Ti”

Aż do dziś meksykańska wokalistka pop Dulce Maria w Ameryce Łacińskiej znana jest przez swoją karierę jako piosenkarka w młodzieżowym zespole pop RBD a także ze swojej własnej drogi jako solistka i aktorka.

Od niedzieli, 7 września podejmie przygodę w byciu kapitanką w ekipie młodych wokalistów w reality-show “Va Por Ti” , który zaprezentuje się w stacji Univsion o 21.00 na kanale 45.1 w otwartej telewizji w Houston.

“Dla mnie to wielki zaszczyt,że wybrano mnie abym mogła reprezentować i pomóc młodzieżowej ekipie w “Va Por Ti… Jestem bardzo dumna z możliwości trenowania dzieciaków, które z pewnością są bardzo utalentowane. Dla mnie to będzie wielkie wyzwanie. Mówi się,że jestem nauczycielką ale na pewno również będę uczennicą, wiele się od nich nauczę. Jestem podekscytowana i zdenerwowana.”

zdradziła Dulce Maria podczas wywiadu telefonicznego, udzielonego kilka godzin przed wejściem na nagrania pierwszego odcinka programu w Mieście Meksyk.

W “Va Por Ti” nie przebierano w słowach i postawiono na prawdziwych gigantów w wielkim show,muzykę pop i “ranchera” , aby włączyć jury i przyciągnąć publiczność na miarę konkursu telewizyjnego, który Telemundo wydało 2 lata temu pt. “La Voz Kids” .

Jednym z jury uczestników konkursu będzie meksykańska wokalistka pop-rock Alejandra Guzman, wraz z wokalistą meksykańsko -amerykańskim Larrym Hernandez.

Ponadto, tworząc konkurencję dla Dulce Marii jako kapitanowe wystąpią również: meksykański wokalista gatunku “ranchero” i “banda” Dasahey “El Dasa” Lopez oraz Kubańczyk i Amerykanin Jen Carlos Canela. Prowadzeniem programu zajmie się meksykańska prowadząca programów telewizyjnych Galilea Montijo.

Od dzieciństwa.

Dulce Maria (28 lat) która zaczęła swoją karierę już w dzieciństwie jako modelka telewizyjna,grając małe role w programach dla dzieci meksykańskiej stacji Televisa, osiągnęła wielką sławę w Ameryce Łacińskiej jako członkini młodzieżowej grupy pop, RBD z którą nagrała kilka płyt “Rebelde” (2004) , “Nuestro Amor” (2005) , “Celestial” (2006) , “Rebels” (2006) , “Empezar Desde Cero” (2007) i “Para Olvidarte de Mi” (2009).

Po rozpadzie grupy i wydaniu ostatniej płyty, Dulce Maria podjęła się kariery solowej w której do dziś nagrała płyty “Extranjera” (2010) i “Sin Fronteras” (2014) .

“Pracuję od 24 lat w tym zawodzie…moim celem jest przekazanie im jak najlepszej wiedzy i postaram się aby w każdym tygodniu dali z siebie najlepszy wysiłek i co najlepsze z nich samych.”

zdradziła Dulce Maria na temat celów które postawiła sobie jako kapitan dzieciaków,którymi będzie musiała się zająć.

Dulce Maria wspomniała,że zainteresowała się udziałem w “Va Por Ti” ponieważ ona sama przez 4 lata koncentrowała się na swojej karierze jako wokalistka i zapewniła,że jej doświadczenia mogą być przydatne u nowicjuszy artystycznych.

“Śpiew, muzyka, to coś co mnie pasjonuje….To niesamowite móc wspierać marzenia innych osób. To dwa główne powody dla których zgodziłam się wziąć udział w tym reality .”

powiedziała Dulce Maria.

Wokalistka zaznaczyła,że jedną z jej największych lekcji którą będzie chciała dać swoim uczestnikom jest to,że istnieje różnica między dobrym śpiewem a dobrą interpretacją, pomimo tego,że te dwie rzeczy się uzupełniają.

“Śpiewać dobrze i interpretować dobrze to mieszanka dwóch rzeczy…Jedną rzeczą jest posiadanie uprzywilejowanego głosu a drugą wiedzieć jak zaśpiewać to co się śpiewa.”

zdradziła Dulce Maria i wyjaśniła,że dzieciaki które wybierze do swojego zespołu muszą być ” pokorne do nauki” i wykazać chęci do poprawy i umieć przyjąć krytyki które pomogą im stać się lepszymi.

i zaznaczyła :

“To ważne aby osoba będąca na scenie nie była tam tylko po to aby zaśpiewać, lecz po to by mogła się oddać i poczuć coś. Właśnie tego szukam w swoich uczestnikach.”

źródło: La Voz TX. || tłum. luźne by Caroline (dulce-maria.pl)

Share

One thought on “Dulce Maria udzieli lekcji śpiewu i interpretacji w „Va Por Ti”

  1. Super, że udzieli im lekcji śpiewu i pomoże tym młodym ludziom 🙂 Bardzo podoba mi się jej podejście do tego, bo ważne jest właśnie nie tylko dobre śpiewanie, ale też, a może przede wszystkim, właściwe interpretowanie tekstu piosenki i odczuwanie jej własnymi emocjami i podchodzenie do tego z uczuciem 😉
    Fajnie, że dostała taką możliwość i może się tam spełniać jako trenerka, a przy okazji ciągle mieć kontakt z muzyką. Moim zdaniem kto jak kto, ale Dulce nadaje się tam idealnie, bo on czuje to, co śpiewa i jet w tym realna i autentyczna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.