Wywiad z Alfonso dla fotogramas.es

Chociaż zagrał w telenoweli młodzieżowej Rebelde w Hiszpani prawie nikt nie poznał Alfonso Herrery dopóki jego sceny łóżkowe z Miguelem Ángel Silvestre w serii Sense8 podpaliły sieci społecznościowe.
„Nasze postacie reprezentują parę ludzi, którzy głęboko się kochają i pragną być razem” wyjawia aktor pochodzący z Meksyku. Oboje uczestniczyli w dwutygodniowych nagraniach w mieście Meksyk opisanych jako „doskonałe” w reżyserii rodzeństwa Wachowskich.
Alfonso spotkał się z nami w Barcelonie podczas przerwy w nagraniach do filmu „El elegido„, gdzie gra Ramona Mercadera, człowieka wybranego przez radzieckie służby do zamordowania rosyjskiego rewolucjonisty Leona Troskiego. W filmie towarzyszy mu Hannah Murray, znana z roli Gilly w Grze o tron.

Zdajesz sobie sprawę, że niektóre kobiety dałyby wszystko by pocałować Miguela Ángela Silvestre, a ty zrobiłeś to w swojej nowej serii telewizyjnej?

Zdaję sobie sprawę, że Miguel Ángel jest bardzo znaną postacią w Hiszpanii. To człowiek bardzo zaangażowany w swoją pracę, hojny przed kamerą i jestem świadomy „choroby” jaką wytworzyła nasza wspólna scena.

Widzę, że jesteś tego świadomy.

Oczywiście, ale nie zapominajmy o jakości historii. Hipoteza stworzona w Sense8 bardzo mi się podoba, niezależnie od wyznawanej religii, koloru skóry, czy politycznych ideologi, przyciąga mnie.
Wszyscy jesteśmy zamknięci w strefie, która nazywa się Świat. Jeśli to zrozumiemy, możemy wznieść się i być szczęśliwi.

Przyznaj niektóre wspólne intymne momenty z Miguel Ángel Silvestre przed kamerami…

Postacie które odgrywamy w Sense8 są złożone, wymagające dużego poświęcenia i odłożenia ego na bok. Przed rozpoczęciem nagrań kontaktowaliśmy się ze sobą przez WhatsApp, ponieważ on (Miguel) dużo podróżował. Tak szybko wyjechał do Korei, a następnego dnia już był w San Francisco. Mieliśmy pojawić się na planie ze wspólna ideą i dlatego komunikacja między nami była niezbędna.

Jakie były treści wiadomości?
Wymienialiśmy poglądy na temat wspólnych scen, o tym jak widzieliśmy nasze postacie. Żadne z naszych wiadomości nie odnosiło się do scen łóżkowych.

Jakie komentarze przeczytałeś o sobie na portalach społecznościowych po emisji twoich scen z Miguelem?

W Meksyku było sporo kontrowersji. To normalne i ja to rozumiem. Mówili o mnie wiele fałszywych rzeczy, ale mnie to nie obchodzi. Mam grubą skórę i ma to niewielki wpływ na mnie. Erotyczne sceny są częścią pracy i niczym więcej.

Zobaczymy Cię w 2 serii Sense8?

Jak na razie nie wiem czy będzie druga seria. Mam nadzieję, że serial spodoba się publiczności i podpiszą odnowienie serii.

Porozmawiajmy o twoim innym projekcie, El Elegido, który nagrywany jest w Barcelonie. Jak to jest być wybranym do roli Ramóna Mercader?

Dużo radości, ponieważ ten projekt pozwoli mi otworzyć granice, pracować poza Meksykiem. Spędziłem fantastyczne dwa tygodnie nagrywając w Hiszpanii w towarzystwie świetnej grupy profesjonalistów.

Jaki rodzaj połączenia nawiązałeś z Hanną Murray, swoją partnerką?

Doskonały, uważam że to słodka i wrażliwa aktorka. Ponadto sądzę, że to bardzo odważna osoba, ponieważ mając obawy szukała projektów gdzie nie mówią jej ojczystym językiem, angielskim, stara się nauczyć hiszpańskiego. Mam dla niej wielki szacunek.

rodajeelegido_gallery_a

Zdradź wspólną cechę charakteru z bohaterem filmu

Jeśli trochę pokopię to z pewnością znajdę podobieństwa. Zdaję sobie sprawę, że z moją postacią dzielę chęć poznania świata, oboje pragniemy znaleźć swoje miejsce. W Ramonie podoba mi się jego zdecydowanie, co postanowi to zrobi. Staram się zachowywać podobnie.

Mówi się, że Ramón Mercader był przystojny, a dziewczyny walczyły o niego. Sądzę, że masz podobnie.

Docenia się fakt, że podoba się innym, ale fizyczność jest tymczasowa. To wiemy wszyscy. Na końcu tym co pozostaje i przetrwa czas to jakość twojej pracy.

Co najbardziej cenisz w kobiecie?

To, że jest autentyczna, uczciwa. Lubię wolnych ludzi, którzy żyją do przodu i pokazują kim są.

Czy jest coś co cię uszczęśliwia bardziej po zakończeniu ciężkiego dnia w pracy?

Przychodzę do domu i biorę kąpiel. Potem, zrelaksowany, lubię napić się clary* dobrze schłodzonej, a następnie położyć się do łóżka.

*Clara – piwo zmieszane z napojem gazowanym.

Źr: teleprograma.fotogramas.es

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.