„Antes muerta que Lichita” z myślą o najmłodszych

We wtorek miała miejsce oficjalna prezentacja telenoweli „Antes muerta que Lichita” meksykańskiej producentki Rosy Ocampo („Ja, ona i Eva”). Inaczej niż zwykle, bo bez fety i muzycznych występów, wpuszczono reporterów na plan zdjęciowy, gdzie aktorzy i ekipa produkcyjna pracują od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Jej protagoniści, Maite Perroni i Arath de la Torre, przedstawili swoje role w teatralny sposób (co można zobaczyć na nagraniu wideo zamieszczonym pod artykułem), zaś pozostali aktorzy – wśród nich Ingrid Martz, Chantal Andere, Sherlyn, Mónica Ayos, Vanessa Díaz, Eduardo Santamarina, Roberto Blandón – opowiadali o swoich postaciach w rozmowach w cztery oczy.

Rosy Ocampo po raz kolejny wyjaśniała zasadniczą różnicę między stworzoną przez nią postacią Lichity, a słynną brzydulą Betty. „Historia tej drugiej dotyczyła przede wszystkim przemiany fizycznej. Ona chciała być piękna, popularna i znaleźć swojego księcia. Z Lichitą jest inaczej – jest niezauważalna i wykorzystywana wszelaki sposób. Po trzech tygodniach emisji zmienia się, zaczyna wychodzić z ukrycia, a wygląd jest ostatnim, na czym jej zależy” – podkreśliła producentka.

Telenowela jest reklamowana jako pierwsza telenowela Televisy kręcona w formacie 4K. Jednakże, jest inna nowość, która zostanie dostrzeżona przez widzów znacznie łatwiej niż wysoka jakość nagrania. Na zakończenie każdego odcinka na ekranie będą pojawiać się animowani bohaterowie popularnej w latach 70. hiszpańskiej dobranocki „La familia Telerín”, która zaganiała także meksykańskie dzieci do snu. „Wprowadzenie postaci do telenoweli było dla nas wyzwaniem i wielką odpowiedzialnością. Kochają je wszystkie meksykańskie rodziny. Stworzyliśmy nowe historyjki, zachowując ich esencję, by publiczność bawiła się przy nich tak dobrze jak kiedyś” – wyjaśniała Ocampo. Pomysł na implementację dobranocki w telenoweli familijnej wydaje się trafiony, zwłaszcza iż podobieństwo wizualne Lichity, bohaterki kreowanej przez Perroni, do Cleo, jednej z sześciorga rodzeństwa rodziny Telerínów, jest bardzo duże.

źródło: novela.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.