Anahi odwiedza rodzinę zajmującą się tradycyjnym haftem

Anahí de Velasco odwiedziła pewna rodzinę składającą się z kobiet, które dzięki haftowaniu mogą iść naprzód, zachowując swój dom.

W zaskakujący sposób, żona gubernatora Manuel Velasco Coello pojawiła się w jednym z pierwszych domów, które znajdują się przy wjeździe do miasta Zinacantán.
Jest to dom Rosy Pérez González, samotnej 40 letniej matki, która spędziła 28 lat pracy przy krośnie, produkując przeróżne hafty, które charakteryzują rodzinną gminę.

Rosa razem z matką, trzema córkami, kuzynką i swoją matką chrzestną założyły rodzinna firmę w której pracują siedem godzin dziennie: rozpoczynając dzień od montażu krosna, zwijając nici,które potrzebne są do stworzenia odzieży.

Anahi podczas swojej wizyty została zapoznana z różnymi rodzajami haftów, uważnie słuchała w jaki sposób uszyć spódnicę, szale, tradycyjne warstwy oraz słynne tradycyjne bluzki. Piosenkarka mogła podziwiać piękne kolory i tekstury różnych tradycyjnych strojów.

Ku zaskoczeniu rodziny, Anahi de Velasco weszła również do kuchni gdzie wspólnie z kobietami zjadła tortille, fasolę czy regionalny ser.

Z życia codziennego (Candid’s) > 2016 > Anahi > Anahi odwiedza dom Rosy Pérez González, zajmującej się haftem – Zinacantán, Chiapas, Meksyk (10.02)

Źr: entiemporealmx.com rbdpolonia.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.