Alfonso Herrera

mm-1Alfonso Herrera Rodríguez znany też pod pseudonimem artystycznym Poncho urodził się 28 sierpnia 1983 roku w Meksyku.
Jest aktorem oraz piosenkarzem meksykańskim, członkiem grupy RBD. W dzieciństwie marzył o wstąpieniu do szkoły lotniczej w San Antonio jednak jego życie potoczyło się inaczej. Przez kilka lat uczył się w szkole aktorskiej Centro de Educación Artística. Jego kariera rozpoczynają role w teatrze w 2001 roku, a potem przyszedł czas na film Amar te duele z 2002r. Kolejne role na jego koncie to telenowele. Pierwsza z nich to telenowela Classe 406 gdzie partnerowała mu Dulce Maria i wtedy prywatnie także się spotykali aż do 2005 roku. Najważniejszą rolą w jego karierze była oczywiście rola Miguela w Rebelde
Na gali Premios Juventud w 2007 roku otrzymał nagrodę w kategorii: Está Buenísimo. Poncho jest autorem jednej z piosenek na płycie Empezar desde cero: Si No Estas Aqui, którą także sam wykonuje. W 2007 roku Poncho zagrał w filmie pełnometrażowym – Volverte a ver, który w 25 grudnia 2008 pojawił się w kinach w Meksyku. Poncho zagrał także jedną z głównych ról w serialu TelevisyTerminales. Po zakończeniu działalności RBD w przeciwieństwie do swoich niektórych kolegów z zespołu, Alfonso wybiera karierę aktorską i wielokrotnie zaprzeczając, że wróci do muzyki, choć w 2010 napisał razem z Dulce Marią piosenkę Llevame.

Alfonso razem z Angelique Boyer (Vico – Rebelde) wystąpił w jednym z odcinków Mujeres Assesinas noszącym tytuł „Soledad, CAUTIVA
Maj 2009 przyniósł aktorowi kolejny projekt TelevisyCamaleones gdzie gra u boku Belindy Peregrin.
mm-3. mm-3We wrześniu 2009r światło dzienne ujrzał kolejny film z udziałem Poncho noszący tytuł Venezzia, gdzie ex RBD wystąpił u boku Ruddy Rodríguez i Johanna Morales’a. Za rolę w tym filmie Herrera otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwali Filmowym w Kanadzie. Sam film na tym samym festiwalu otrzymał w sumie 7 statuetek.
W tym samym miesiącu wyszła animowana bajka Igor reżyserowanego przez Tony Leondis, w którym to Alfonso użyczył głównej postaci swojego głosu.
13 października został wyemitowany jedenasty odcinek 3 serii Tiempo Final zatytułowany „El billete” w którym to aktor wcielił się w postać Arturo, mordercę kobiet.

W kwietniu 2010 r. wziął udział w specjalnym meczu piłkarskim między gwiazdami i byłymi członkami zespołu narodowego USA dla MTV o nazwie Rock N ‚Gol.

Alfonso w listopadzie 2010 roku pojawił się na deskach teatru w spektaklu „Rain Man” inspirowanym filmem o tym samym tytule z 1988 roku. mm-2
W lipcu 2010 Alfonso rozpoczął pracę nad filmem Asi Es La Suerte w reżyserii Juana Carlos de Llaca.
mm-2Kolejnym projektem Herrery był serial „El Equipo”, który początkowo miał nosić tytuł „El Grecco„. Wsród obsady serii znalazły się takie nazwiska jak Zuria Vega, Alberto Estrella czy Fabián Robles.
El Diez” to kolejna telewizyjna produkcja z udziałem ex RBD. Tym razem Alfonso wniknął w świat piłki nożnej, wcielając sie w rolę Salvadora ‚Chava’ Espínoza. Premiera serii miała miejsce na ESPN Latinoamérica 1 września 2011 roku. El Diez doczekała się również emisji na Canal 5. Alfonso pojawił się również gościnnie w 2 odcinku serialu El Encanto del Àquila gdzie zagrał postać Aquilesa Serdán.
Poncho ponownie zawitał na deski teatru w styczniu 2012 roku w Nadando con tiburones, produkowanej przez Tina Galindo i Claudio Carrera.
Również dubbing nie pozostał mu obojętny, bo w marcu 2012 mogliśmy usłyszeć jego głos w animowanym filmie Dr. Seuss’ The Lorax

Rok 2013 przyniósł mu kolejne projekty jak np animacje Los Croods oraz kontrowersyjny dramat Obediencia perfecta, gdzie zagrał postać Sacramento Santos.
W listopadzie 2013 premierę miał również horror Espectro w którym towarzyszył Paz Vega i Maya Zapata.

W 2014 przyszła pora na filmy: “Obediencia perfecta” u boku takich aktorów jak Juan Manuel Bernal, Juan Carlos i Juan Ignacio Arand czy film komediowy z polityczną satyrą: La Dictadura Perfecta gdzie aktor towarzyszył takim nazwiskom jak Damián Alcázar, Joaquín Cosío, Dagoberto Gama, María Rojo czy Salvador Sánchez.

Obie powyższe produkcje zaklasyfikowano do kontrowersyjnych, jednak do rola homoseksualisty o imieniu Hernando w serialu rodzeństwa Wachowskich w 2015 roku, bardziej poruszyła opinie publiczną. Szczególnie komentowano ostre sceny łóżkowe z udziałem aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.