Dulce Maria

Dulce María Espinoza Saviñón lub po prostu Dulce María urodziła się 6 grudnia 1985 roku w Meksyku. Jest meksykańską aktorką, piosenkarką i autorką tekstów piosenek. Kariera Dulce rozpoczyna się od reklam telewizyjnych we wczesnych latach jej życia promowała m.in jogurty Danone. Później przyszła pora na telenowele. W wieku 11 lat zagrała w El Vuelo del águila a już 3 lata później w 1999 roku zagrała dziecięcy czarny charakter (młoda antagonistka) w telenoweli „Nigdy cię nie zapomnę” (Nunca te olvidarte).
Na planie „Primer amor… a mil por horaDulce Maria poznała Anahi, także grała czarny charakter, chciała odbić chłopaka bohaterce granej przez Anahi. Kolejną ważną telenowelą było Classe 406, gdzie Dulce Maria zagrała przez wszystkie serie, a także poznała swoją pierwszą miłość – Alfonso Herrerę z którym była dwa lata w związku. Po rozpadzie tego związku jak obie strony twierdzą w przyjaźni Dulce zaczęła się spotykać z piłkarzem Memo Ochoa, ale ten związek także nie przetrwał i w dobie zakończenia produkcji Dulce Maria była sama. Zanim jednak trafiła do RBD zdążyła przez 2 lata (2000-2002) występować z grupą Jeans i nagrać z nimi płytę. Anahi nazywa Dulce „bebe” (dziecko) podobnie jak Christophera.

Swojego czasu krążyły spekulacje jakoby Dulce Maria i Christopher Uckermann spotykali się na innej płaszczyźnie niż zespół. Jednak żadna ze stron nie potwierdza ale nie zaprzecza tym doniesieniom i jako para pozostają w oczach fanów. Dulce Maria jest twarzą firmy Garnier, a obecnie co rok pojawia się w magazynie z odzieżą Cklass.

Po wielkim telewizyjnym hicie jakim była telenowela Rebelde (zbuntowani) przyszła pora na sitcom RBD: La familia z udziałem całego RBD. To właśnie tutaj Quiero Poder piosenka napisana przez Dulce była motywem przewodnim tego serialu.
14 lutego 2008 swoją premierę miała pierwsza książka Dul zatytułowana Dulce Amargo (Słodko Gorzki) gdzie fani znaleźć mogli napisane przez artystkę wiersze i piosenki.
Dulce przyjęła propozycję zagrania w nowej telenoweli Pedro Damiana-Verano de Amor, której premiera przypadła na luty 2009 roku. Zagrała tam główną bohaterkę -Mirandę.

15 sierpnia 2008 RBD poinformowało o rozwiązaniu grupy. Jednak zanim to nastąpiło zespół razem z Dul zdążył pojechać w trasę koncertową Tour Del Adios oraz wydać płytę Para Olvidarte De Mi, gdzie znalazły się dwa utwory napisane przez nią samą Mas Tuya Que Mia oraz Lagrimas Perdidas.

W październiku 2009 swój start miała fundacja Dulce Amanecer gdzie poprzez różnego rodzaju loterie i zbiórki pieniążków Dulce wspiera nie tylko ubogich i poszkodowanych (np poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Haiti i Chile), ale także i ochronę środowiska.
Warto wspomnieć, że piosenkarka udziela się także w kampaniach dla młodzieży jak Tecnologia Si czy Xpo Joven.

Dulce Maria w 2009 roku razem z Akonem nagrała hiszpańską wersję piosenki „Beautiful”, która została przedstawiona na żywo podczas koncertu Los 40.

14 lutego 2010r na oficjalnym koncie piosenkarki miała premierę piosenka Llevame, która została napisana przez nią i Alfonso Herrera dla wszystkich fanów RBD, by nie tylko im podziękować, ale także się z nimi ostatecznie pożegnać.

17 maja swoją premierę ma mieć pierwszy singiel z płyty Dulce, który to nosi tytuł Inevitable. Teledysk do utwory swoją premierę miał 24 maja i został dobrze przyjęty przez fanów.
Pod koniec maja 2010 Dulce Maria zrobiła wielką niespodziankę fanom przygotowując dla nich konkurs w którym do wygrania jest przyjazd piosenkarki do domu zwycięzcy, gdzie 15 osób (które będzie mógł zaprosić wygrany) razem z artystą podczas zajadania się pizzą wysłucha przedpremierowo płyty Dulce! Dwa zwycięskie filmiki pochodziły z Brazylii, a jeden z Meksyku.

30 września dwom polskim fankom udało się spotkać z Dulce na promocji w Barcelonie (Hiszpania) gdzie przekazały polską flagę z podpisami fanów, które były zbierane przez naszą stronę kilka dni przed wyjazdem dziewczyn. Ponadto został nagrany pierwszy filmik dla Polaków w którym Dulce podziękowała nam za wsparcie i wyraziła chęć przyjechania do naszego kraju.

9 listopada 2010 roku swoją światową premierę miała pierwsza część płyty Extranjera na której znalazło się 7 utworów. Druga część krążka wyszła natomiast 14 czerwca 2011 roku i zawierając już 14 piosenek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.